Návrat k běhu po operaci kolene CZ/EN

New Summer Collection!

Máte za sebou artroskopii kolene a rádi byste se vrátili nebo začali s běháním? Nevíte si rady, jak a kdy začít? Pak právě tento workshop je vhodný právě pro Vás.

Artroskopie kolenního kloubu je jednou z nejčastějším ortopedických operací, a tak lidí po operaci stále přibývá. Běžnou praxí je po operací projít během fyzioterapie, kde rozhýbete koleno, posílíte svaly na dolních končetinách a zkoušíte stabilizační cvičení. Následně však velmi málo přichází fáze návratu k běhu a k dalším sportovním aktivitám, ve kterých je běh klíčový.

Ačkoli je běh lidskému tělu přirozený a měli bychom být schopni běhat i bez zaučení, tak operace kolene již přináší takové podmínky, které mohou zkomplikovat běh. To ale neznamená se běhu vyhnout. Naopak. Běh je velmi zdravou aktivitou a ani po operaci kolene není potřeba se mu vyhýbat.

Workshop o návratu k běhání po operaci kolene je prakticky zaměřený na individuální potřeby každého jedince. Před během je vhodné otestovat, jak si operovaná končetina vede a zda je vlastně vůbec běh možný. A když není, tak jaké cvičení je nutné zvolit jako přípravé pro běh. Cílem je vrátit se nebo začít s běháním, které bude bezbolestné a zdravé. Workshop zahrnuje:

  • Testování rozsahu kolenního kloubu a svalovou sílu dolních končetin (+ plán na zlepšení testovaných hodnot)
  • Průpravná cvičení k běhu
  • Běžecká rozcvička
  • Nácvik běhu a analýza běžecké techniky
  • Strečink
  • Doporučená kompenzační cvičení
  • Regenerace po běhu

Workshop je určen pro 1 až 2 osoby po artroskopii kolenního kloubu. V Některých případech není možné docílit všech výše zmíněných bodů, které úzce souvisí s aktuálním stavem a možnostmi kolene a dolních končetin. Každý workshop je “ušitý” na míru a ne vždy je možné se ihned rozběhnout. To však není neznamená, že to nepůjde nikdy, ale jen to že Vaše tělo potřebuje více času a práce k přípravě.

Po skončení workshopu Vám budou na email zaslány veškeré informace a doporučení. Další spolupráce v rámci běhu je možná po individuální domluvě.

Místo konání: Praha, Mělník, Liberec

Datum a čas: individuální domluva

Délka workshopu: 90 minut

Cena: 500/ jednotlivec, 700/ pro dva

Přihlášení: v případě zájmu nebo dalších dotazů neváhejte napsat na email info.fyziofitness@gmail.com Do předmětu stačí napsat Návrat k běhu