Pár kroků ke zdraví

2280196F-63E5-4B6A-85FA-80A6D8D01A5C

Video na mém kanále Přirozeně zdravě.

Každý den můžeme udělat něco pro své zdraví. A to i tehdy, kdy nemáme moc času. Podívejte se na krátké video a možná se Vám podaří pro své zdraví udělat malinko víc i dnes.

Smoothie

Připravte si porci vitamínů, minerálů a vlákniny. Přidejte ovoce, které máte doma po ruce a pár zelených listů a je to. Není potřeba žádné dlouhé přemýšlení a příprava zabere jen pár minut. V uspěchaných dnech může být smoothie výborná svačina nebo snídaně.

IMG_4433

Neseďte dlouho

Dlouhodobý sed není škodlivý jen pro Vaše záda, ale i pro další vnitřní orgány. Zkuste si najít několikrát za den najít záminku, proč vstát od pracovního stolu a udělat pár kroků a třeba se i trochu protáhnout.

Zhluboka se nadechněte

Koncentrace na dech Vám pomůže během dne udělat krátké pauzy a tak o něco snížit neustálý spěch a stres. Navíc uvědomělé dýchání zlepšuje koncentraci a tak i když si třeba dáte jen minutku takového dýchání, tak potom budete v práci produktivnější a lépe soustředění.

Chůze

Když nemáme čas na cvičení, tak chůze je minimálním pohybem, kterému bychom měli každý den věnovat alespoň trošku času. Zamyslete se nad tím, do jaké části dne byste mohli vložit o něco více chůze.

IMG_0043

Esenciální oleje

Esenciální oleje probouzí naše čichové buňky. A čich je jakousi bránou do našeho vědomí. Navíc příjemné vůně v člověku vyvolávají příjemné pocity a tak alespoň na chvíli můžeme zpomalit naši mysl. Esenciální oleje můžete použít hned několik způsoby. Asi nejznámější je aromalampa. Ať už na svíčku nebo elektrická. Esenciální olej ale také můžete přidat do koupele na pár kapek do sprchového kouty, když si dáváte sprchu. Celá koupelna se krásně provoní a doma si tak alespoň na chvíli můžete udělat atmosféru lázní. Pár kapek také můžete přidat do tělového mléka nebo oleje. Zkuste levanduli nebo růži.

IMG_5381