Publikováno 1 komentář

Protažení po práci

Nezapomeňte se i dnes protáhnout večer po práci. A nebo třeba ráno před prací. Ať už máte jakoukoli práci je dobré se alespoň jednou denně pořádně protáhnout. A jestli si s takovým protažení nevíte rady, tak můžete vyzkoušet některé z následujících cviků. Klidně rovnou všechny.

SGER1201

První cviky je protažení v kleku. Obě dlaně si opřete o koleno. Poté se pomalu nakloňte vpřed a současně se rameny snažte oddálit směrem dozadu. Cvik je dobré kombinovat s následujícím. 

IJXO5269

Propněte přední nohu v koleni a pomalu sjeďte rukama po noze tak, abyste cítili tah na zadní straně stehna. Snažte se udržet pánev rovně. Cílem nemusí být se dotknout až špičky prstů u nohou, ale protáhnout zadní stranu stehen. V poloze je vhodné krátce setrvat. 

OCCT4131

Několikrát se zakloňte. Zcela jednoduše z lehu na břiše přes opření se o ruce. Nohy i zadek nechte volně. Zkuste 10x zopakovat.

ONPG7596

V dalším protažení si položte jednu nohu před sebe a snažte se co nejvíce nepřímit. Je dobré se opřít o špičky prstů u rukou a polohu krátce prodýchat. 

CXKQ6281

Předešlou polohu můžete ještě okořenit, když si přitáhnete nataženou nohu směrem k sobě. Protáhnete tak přední stranu stehna opravdu intenzivně. 

UQYE4933

Protažení ramen si zkuste vsedě, kdy spojíte prsty rukou za zády. Prostřídejte strany. Nevadí, když se zcela nechytíte, ale snažte se dojít co nejdále to jde. 

QDJK1515

Poslední je lehké protažení ve zkříženém sedu (lze provést i v sedu na patách). Opřete se o jednu rukou o zem a druhou natáhněte ke stropu. Poté se lehce ukloňte tak, abyste cítili protažení po straně trupu. krátce setrvejte a poté vystřídejte strany. 

1 komentář u „Protažení po práci

Leave a Reply